Naše webové stránky používají cookies. Umožňují nám také sbírat anonymní statistiky a neustále tak web vylepšovat. Pokračováním v prohlížení webu vyjadřujete souhlas se zásadami ochrany osobních údajů a používáním cookies.

Zrod značky

Constructa vstupuje do německých domácností v roce 1951, kdy Peter Pfenningsberg zkonstruoval plnoautomatickou pračku s kulatým plnícím otvorem vpředu. Jednalo se o první spotřebič svého druhu v Německu. Pračka byla upevněna na betonovém podstavci, poháněl jí třífázový motor o výkonu 6 kW a spotřebovala 225 litrů.

Začátkem 60. let přichází Constructa s prvními volně stojícími plně automatickými pračkami. Tedy už žádný betonový podstavec a kovové šrouby. Zanedlouho se vyrábí téměř nepřetržitě. Ve více než 600.000 domácnostech se stává symbolem perfektní péče o prádlo. A je nejoblíbenější pračkou v Německu.

Šetrné k životnímu prostředí

Koncem 70. let vyvíjí Constructa ideální řešení pro menší byty, kterých přibývá: podstavnou pračku a úzkou pračku s vrchním plněním. Navíc disponuje nejširší sítí servisních středisek v Německu.

Značka reaguje na nastupující digitální revoluci představením pračky s dialogovou elektronikou, která automaticky nastaví nejlepší a nejúspornější prací cyklus. Z touhy po řešení šetrném k životnímu prostředí vzniká v roce 1988 ekologická a zároveň ekonomická generace praček.

Kdo je chytrý, tvoří chytře

Constructa je v současnosti plnosortimentní značkou  domácích spotřebičů. Ať chcete vařit, chladit, prát nebo mýt nádobí. S heslem „Kdo je chytrý, tvoří chytře“ se Constructa stále více stává preferovanou značkou vestavných spotřebičů do kuchyní. Constructa je kvalitní značka s tradicí a inovacemi, která do celé Evropy nabízí chytrá řešení pro domácnosti. S důrazem na to podstatné vyvíjí Constructa spolehlivé spotřebiče.

Historie značky

Na začátku byla inovace, a to když Peter Pfenningsberg představil první plnoautomatickou pračku s kulatým plnícím otvorem vpředu. Ani ne o pět let později se tento vynález stal hitem a Constructa se stala populární značkou německých domácností.

 

Také dnes se můžete spolehnout na tradici a chytré inovace, které jsou značce Constructa vlastní. Nechte se inspirovat řadou moderních domácích spotřebičů s nadčasovým designem, jednoduchou obsluhou, šetrným provozem a zajímavou cenou.

 

Navíc se zázemím vynikajícího servisu je Constructa jasnou volbou pro každou domácnost.